Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do pilotażowej edycji Programu Rozwoju Pozatanecznych Kompetencji Zawodowych Tancerzy. Jego celem jest wsparcie profesjonalnych, czynnych zawodowo wykonawców tańca artystycznego w procesie rozwijania dodatkowych kompetencji zawodowych, niezwiązanych z karierą taneczną, które w dalszej perspektywie będą wspomagać ich pełne przekwalifikowanie zawodowe. Wnioski należy składać do 31 października 2022 roku.

W ramach Programu przyznawane są granty na pokrycie kosztów kursów oraz warsztatów w Polsce lub za granicą, rozwijających kompetencje przydatne na rynku pracy oraz szkoleń przygotowujących do konkretnego, wybranego zawodu.

„Program Rozwoju Pozatanecznych Kompetencji Zawodowych Tancerzy to kolejny ważny element budowy systemu wsparcia tancerek/tancerzy w rozwoju ich potencjału, potrzebnego do zbudowania sobie nowej ścieżki zawodowej po zakończeniu kariery tanecznej. Program ten pozwala na działania przygotowujące do przekwalifikowania zawodowego już w trakcie trwania kariery i nie wiąże się z koniecznością podjęcia przez tancerkę/tancerza decyzji o jej natychmiastowym zakończeniu. To niezwykle ważny – moim zdaniem – element ponieważ pozwala artystce/artyście na zaplanowanie rozwoju zawodowego w długiej perspektywie. Konsultacja z doradcą zawodowym będąca częścią procesu aplikacyjnego pozwala tak dobrać kursy i szkolenia, aby jak najefektywniej przyczyniały się do rozwoju tych kompetencji, które wzmocnią szansę tancerki/ tancerza na rynku pracy po zakończeniu kariery.

Kursy, warsztaty, czy też szkolenia, rozwijając pozataneczne kompetencje zawodowe tancerzy, podniosą również szanse na podejmowanie pracy dodatkowej jeszcze w trakcie kariery, co w sytuacji tancerek/tancerzy niezależnych ma często ogromne znaczenie dla ich sytuacji ekonomicznej.” – podsumowuje Karol Urbański, zastępca dyrektora NIMiT.

Każdy tancerz może aplikować o grant raz w roku, maksymalnie trzy razy w trakcie trwania tanecznej kariery zawodowej. Maksymalna kwota, o którą można wnioskować w ramach jednego grantu wynosi 5 000 złotych brutto.

Kursy, szkolenia lub warsztaty finansowane w ramach pojedynczego grantu muszą zostać opłacone do 30 listopada każdego roku, w którym została złożona aplikacja o grant i w danym roku kalendarzowym zrealizowane.

Gdyby na późniejszym etapie rozwoju kariery tancerz chciał dodatkowo skorzystać z programu stypendialnego na całkowite przekwalifikowanie zawodowe – łączna suma pieniędzy otrzymanych w ramach grantów byłaby odejmowana od możliwej do otrzymania, maksymalnej kwoty stypendium.

Osoby, które biorą lub brały udział w programie stypendialnym – nie mogą już skorzystać z Programu grantowego.

Nabór wniosków w edycji pilotażowej prowadzony jest w trybie ciągłym do 31 października 2022 roku lub do wyczerpania środków alokowanych na Program. Złożone wnioski będą rozpatrywane na bieżąco. Wniosek należy złożyć najpóźniej na 14 dni przed planowanym rozpoczęciem kursu lub szkolenia.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin_PPZT_małe granty
Formularz aplikacyjny - małe granty
Umowa_Pilotażowy Projekt_małe granty

newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.