Instytut Muzyki i Tańca od 2016 roku należy do The International Organization for the Transition of Professional Dancers (IOTPD), międzynarodowej organizacji założonej w 1993 roku w Lozannie, której misją jest działanie na płaszczyźnie międzynarodowej w celu wspierania tancerzy, rozpoczynających nową karierę zawodową. Członkami IOTPD są działające w dziewięciu krajach organizacje tworzące systemowe rozwiązania w zakresie reorientacji zawodowej tancerzy. IOPTD aktywnie promuje ideę przekwalifikowania zawodowego tancerzy, prowadzi także działania mające na celu ułatwienie przekwalifikowania tancerzom pracującym na całym świecie poprzez propagowanie dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

W ramach członkostwa w IOTPD Instytut Muzyki i Tańca uczestniczy w wymianie doświadczeń i dobrych praktyk z innymi organizacjami członkowskimi:

 

Anglia
Dancers’ Career Development (DCD – UK)


Czechy
Dance Career Endowment Fund (DCEF)


Francja
Centre National de la Danse


Holandia
Omscholing Dansers Nederland


Kanada
The Dancer Transition Resource Centre


Korea Południowa
Dancers’ Career Development Center (DCD Center Korea)


Niemcy
Stiftung TANZ – Transition Center Germany


Szwajcaria
The Schweizerische Stiftung für die Umschulung von darstellenden Künstlerinnen und Künstlern SSUDK oraz Association pour la Reconversion des Danseurs Professionnels (RDP)


USA
Career Transition For Dancers

newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.