Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do VI edycji programu stypendialnego „PROGRAM PRZEKWALIFIKOWANIA ZAWODOWEGO TANCERZY – stypendia

Celem Programu jest wsparcie profesjonalnych tancerzy tańca artystycznego w procesie zdobywania kwalifikacji zawodowych i doświadczenia, niezbędnych do rozpoczęcia drugiej ścieżki kariery zawodowej, po zakończeniu kariery scenicznej. W ramach Programu przyznawane są stypendia na realizację przez tancerzy profesjonalnych indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz utrzymania).

Wysokość stypendium wynosi maksymalnie 40.000 zł na realizację całego indywidualnego projektu

z zakresu przekwalifikowania zawodowego, rozłożonego:

•  maksymalnie na okres od 1 kwietnia 2021 do 30 września 2024, minimalnie przez 3 kolejne miesiące (w 1. naborze wniosków)
•  maksymalnie na okres od 1 października 2021 do 31 marca 2025, minimalnie przez 3 kolejne miesiące (w 2.naborze wniosków)

W wypadku projektów z zakresu przekwalifikowania zawodowego realizowanych w trybie wieloletnim dofinansowanie na 2., 3., 4. i 5. rok przyznawane jest w formie promesy.

W VI edycji Programu planowane są 2 nabory wniosków:

I nabór: do 15 marca 2021;
II nabór: do 15 września 2021;
Więcej informacji w zakładce Jak dostać stypendium?

Dokumenty do pobrania dostępne są tutaj.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz – Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca
Anna Čemeljić – Departament Tańca Instytutu Muzyki i Tańca.
Monika Kaszewska – Koordynator programu
KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 657 20 05

newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.