fot. Ewa Krasucka

Ze względu na charakter zawodu wielu tancerzy ma międzynarodowy przebieg kariery i w związku z tym nie może otrzymać pomocy finansowej od krajowych organizacji wspierających przekwalifikowanie zawodowe tancerzy. W hołdzie dla swojego założyciela, IOTPD stworzyła przyznawany co roku grant im. Philippe’a Braunschweiga, który pomaga tym tancerzom w procesie przekwalifikowania.

Jest to grant edukacyjny dla tancerzy, którzy ze względu na międzynarodowy przebieg kariery nie kwalifikują się do żadnego z krajowych programów przekwalifikowania zawodowego. Grant przyznawany jest w drodze konkursu.


Kwota dofinansowania: maksymalnie 3000 EUR. Kwota ta może zostać przyznana w całości lub w części, w zależności od potrzeb.

Tancerz ubiegający się o grant musi spełnić następujące warunki:
• nie kwalifikuje się do wsparcia procesu przekwalifikowania zawodowego w żadnym z krajów, w których tańczył;
• wystąpił jako tancerz minimum raz w okresie 24 miesięcy poprzedzających termin aplikacji grantowej;  
• ma minimum 8 lat doświadczenia zawodowego, w ciągu których tańczył w sumie przez co najmniej 48 miesięcy;  
• miał międzynarodową karierę taneczną z kontraktami w co najmniej dwóch krajach, z których jeden musi być krajem członkowskim IOTPD (Francja, Holandia, Kanada, Korea Płd., Niemcy, Polska, Republika Czeska, Szwajcaria, Wielka Brytania, USA)

Termin składania zgłoszeń: 30 kwietnia 2019 r.
Więcej informacji i formularze do pobrania: http://www.iotpd.org/IOTPD-Philippe-Braunschweig-Grant

newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.