Program przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia przeznaczony jest dla tancerzy którzy planują zakończenie tanecznej kariery scenicznej już w niedalekiej przyszłości, a ich staż zawodowy jest nie krótszy niż 12 lat.
 
Maksymalna kwota stypendium, o którą można wnioskować to 40 000 zł. 
 
Suma ta jest przeznaczona nie tylko na kursy i szkolenia, ale także na opłacenie studiów I lub II stopnia oraz na koszty organizacyjne związane z nauką lub odbywaniem stażu: dojazdy, noclegi, ubezpieczenia, a nawet  –  w uzasadnionych przypadkach (nauka w trybie całodziennym uniemożliwiająca podjęcie pracy zarobkowej) – koszty utrzymania.
 
Stypendium można realizować przez okres od minimum 3 do 42 miesięcy, w ciągu maksymalnie 4 lat kalendarzowych,  w terminie od 1 czerwca 2023 do 30 listopada 2026 roku.
 
W VIII edycji Programu przekwalifikowania zawodowego tancerzy planowany jest jeden nabór wniosków do 31 maja 2023 roku.
 
newsletter
© Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Zdjęcia, teksty i filmy prezentowane na tej stronie są objęte prawami autorskimi
i nie mogą być wykorzystywane w całości lub części bez zgody NIMiT.
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.