Idee dla tańca
portal rozwoju zawodowego tancerzy
Instytut Muzyki i Tańca
Teatr Wielki Opera Narodowa

Zespół projektu tworzą:

  • Monika Kaszewska - koordynator
  • Dobrosława Choryńska-Chudy i Ewa Warchoł - doradcy zawodowi
  • Ilona Borowska - psycholog
  • Anna Čemeljić - koordynator wniosków stypendialnych

 

Monika Kaszewska – tancerka, pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Pedagogiki Baletowej na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uzyskała tytuł menadżera kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Odpowiada na pytania i wątpliwości, koordynuje spotkania tancerzy z doradcami i psychologiem.

Dobrosława Choryńska-Chudy – doradca zawodowy i trener z zakresu aktywizacji zawodowej i rynku pracy, wspiera przy planowaniu rozwoju zawodowego, reorientacji zawodowej oraz wyborze ścieżki edukacyjnej. Doradza i analizuje predyspozycje i potencjał zawodowy w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Licencjonowany trener programu „Spadochron” dla osób planujących karierę, zmieniających zawód i szukających pracy. Ma ponad 10-letnie doświadczenie doradcy personalnego w HR w zakresie m.in. ścieżek rozwoju, rekrutacji oraz assessor w projektach Assessment i Development Centre (Centrum Oceny i Rozwoju). Prywatnie pasjonatka tańca towarzyskiego i tanga argentyńskiego.

Ewa Warchoł – doradca zawodowy, coach, trener, certyfikowany konsultant narzędzi diagnostycznych (MBTI, Success Insight, Kompas Kariery), trener programu „Spadochron” przygotowującego do podjęcia lub zmiany pracy. Prowadzi zajęcia z doradztwa zawodowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Ma blisko 20-letnie doświadczenie pracy w różnych branżach, w tym jako ekspert HR i rekruter, które ułatwia diagnozę i analizę predyspozycji zawodowych; realizowała programy outplacementowe. Pracuje z różnorodnymi grupami odbiorców, wspierając ich w rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie fascynuje się muzyką i tańcem dawnym.

Ilona Borowska – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadziła liczne warsztaty oraz szkolenia dla osób znajdujących się w momencie zmiany sytuacji życiowej i/lub zawodowej. Pracowała z osobami poszukującymi nowej ścieżki kariery, potrzebującymi nowych umiejętności oraz pracującymi nad nowym obrazem samego/samej siebie. W pracy kieruje się empatią.

Anna Čemeljić - antropolog kultury z wykształcenia, z zamiłowaniem tańczy tańce tradycyjne. Od wielu lat koordynuje i rozlicza projekty. Wspiera w przygotowaniu  formularzy aplikacyjnych do programu stypendialnego, w szczególności ich części finansowej.

 

kontakt:

Monika Kaszewska – reorientacja[at]imit.org[dot]pl, tel. 22 829 20 05 (kontakt telefoniczny możliwy w poniedziałek godz. 13-17, wtorek w godz. 9-17)

 

Anna Čemeljić – taniec[at]imit.org[dot]pl, tel. 22 829 20 05  (kontakt telefoniczny możliwy: poniedziałek-środa w godz. 9-17)

 

Dobrosława Choryńska-Chudy – dobroslawa.chorynska-chudy[at]ideedlatanca[dot]pl, tel. 607 304 894 (kontakt telefoniczny możliwy w godz. 8-18 poza niedzielami i świętami)

 

Ewa Warchoł – ewa.warchol[at]ideedlatanca[dot]pl, tel. 604 611 788 (kontakt telefoniczny możliwy w godz. 8-18 poza niedzielami i świętami)